Booking.com

Hemen rezervasyon yap

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Egenin en güzel adasında bir süre yaşamak, tatil yapmak ve çalışmak isterseniz, bizimle iletişime geçmek için lütfen tıklayınız.

Akvaryum Otel Bozcaada

PDF Yazdır E-posta

ŞARABIN VE ÜZÜMÜN ADASI

 

Bozcaada'nın merkezinden, yani limandan 7 km uzaklıkta, adanın güneydoğu ucunda, akvaryum koyunun içinde bulunan Akvaryum Otel, yaz - kış konuklarımızı ağırlayabilmek için, her türlü donanıma sahip olarak, 2010 yazında, yenilenerek hizmete açıldı.

 

Yeni otelimizin uygulamasında, mimar Bülent Sucu ile beraber, doğa ile alabildiğine uyumlu olmasını sağlamaya çalışırken, içine girdikçe farkedeceğiniz irili ufaklı ayrıntılarla gerçekten çok uğraştık.

Otelimizde bulunan herşeyi siz konuklarımız rahat edin diye özel olarak tasarladık. Binalarımız, herbiri el işi olan masif taşlarıyla gözünüze çarpacak.  Her odanın önünde bulunan teraslarımıza, seramik sanatçısı Şahin Paksoy tarafından özel olarak hazırlanan pişmiş toprak karolar döşendi.  Tüm ortak kullanım alanlarımız, basamaklarımız ve odalarımızın balkonlarıyla terasları Paksoy tarafından yapılan terra cottalar ile kaplandı. Bu mekanlarda yalınayak gezdiğinizde toprağa bastığınızı hissedeceksiniz.

15 adet odamız var ve en fazla 36 misafir ağırlayabiliyoruz. Her türlü toplantı, aktivite ve workshop çalışmaları için uygun alanlarımız ve ekipmanlarımız var.
Odalarımız 2, 3 ve 4 kişinin rahatlıkla konaklayabileceği şekilde hazırlandı. Odalarımızdan eşine kolay rastlanamayacak bir manzara izleyebilir, teraslarında ve balkonlarında güneşlenebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

Her odanın kendi banyosu, tuvaletinin yanısıra, klima, saç kurutma makinası gibi temel ihtiyaçların karşılandığı donanımı olduğu gibi, kimisinde küvet, jakuzi ve şömine gibi ekstra özellikler de mevcuttur. Bütün banyolarda doğal temizlik malzemelerinin yanı sıra, Gökçeada’da, imroza tarafından, muhtelif doğal bitki özleri, zeytinyağı ve yağmur suyu kullanılan, özel olarak yaptırdığımız el işi sabunlar bulunmaktadır.

Evcil hayvanlarınızı, diğer konuklarımızı (seven var, sevmeyen var) rahatsız etmediği sürece, seve seve kabul ediyoruz.

Akvaryum Otelin her köşesinde ve odalarınızın terasında ada şarabı yudumlayarak gökyüzünü ve yıldızları seyretmek gerçekten yaşamadan anlaşılamayacak bir deneyim.

Koyları gördükten sonra pişman olmamak için, gelirken, palet, maske ve şnorkel getirmeyi unutmayın. Birbirinden güzel farklı özel tatları ile nefis şaraplar üreten yerel fabrikaları, bağları, gezmeden, görmeden, tatmadan buradan gitmemek gerek.

Bozcaada’da rakı balık(R&B) yapabileceğiniz nefis yerler olduğu gibi küçük kişilikli ve özel tatlar peşinde koşuşturabileceğiniz lezzet mekanları da sizleri bekliyor. Merkezde bisiklet kiralayarak veya kendi bisikletinizi getirerek bisiklet gezileri yapabilirsiniz. Harika bir bisiklet parkuru var Bozcaada'da. Eğer fotoğraf ile ilgileniyorsanız burada coğrafya çok uygun. Portreler de coğrafyadan aşağıya kalmayacak güzellikte. Ada merkezinde birşeyler içerek, güzel müzik dinleyip, dans edebileceğiniz mekanlar, Bozcaada gece hayatına akmak isteyenler için her zaman var...

Genelde rezervasyon ile çalışıyoruz, kapıdan gelip yer bulabilmeniz oldukça zor; bizden söylemesi...

Ali Saydam’ın Akvaryum Otel hakkında yazdıkları için tıklayınız...

 

Akvaryum Otel Bozcaada

ŞARABIN VE ÜZÜMÜN ADASI

 

Bozcaada'nın merkezinden, yani limandan 7 km uzaklıkta, adanın güneydoğu ucunda, akvaryum koyunun içinde bulunan Akvaryum Otel, yaz - kış konuklarımızı ağırlayabilmek için, her türlü donanıma sahip olarak, 2010 yazında, yenilenerek hizmete açıldı.

Devamı...

Haluk Şahin...

BOZCAADA
TROYA’NIN ADASI

Çağlar boyunca Bozcaada (Tenedos), Homeros’un tanıklığına dayanılarak,  Troya’nın  karşısındaki  ada olarak tarif edilmiş.  Bu tarif uyarınca gezginler “kayıp” Troya’yı  hep Tenedos’un karşısında aramışlar.  Ve sonunda, bulmuşlar da.  Schlieman’ın “Hisarlık”ta keşfettiği Troya gerçekten adanın karşısına düşüyor.  Biraz da bunu hatırlatmak için,  her yıl düzenlediğimiz Homeros okumasını Troya’yı gören sahilden yapıyoruz...

Devamı...

Rüstem Aslan...

TROYA -TENEDOS
Mitolojinin Adası

 

Uygarlıklar denizi Ege’nin kuzeyindeki, gözlerden uzak, küçük bir ada olan Tenedos’un binlerce yıl önce Troia Savaşı ile başlayan ve Homeros’un ölümsüz destanları İlyada ve Odysseia ile devam eden kültür serüvenindeki yeri büyüktür.

M.Ö. 2. binin sonlarındaki Ege ve Akdeniz coğrafyasına hükmeden Miken, Hattuşa ve Mısır yüksek kültürlerinin, Troia Savaşı’nın hemen öncesi ya da sonrasında büyük bir felaketle sona ermesi;

Devamı...

Ali Saydam...

YORULDUĞUNUZ OLUR MU HİÇ?

 

Fiziki yorgunluğu kastetmiyorum... Sorunların üstünüze üstünüze gelip sizi iyice daralttığı durumlardaki yorgunluk... İşte o zamanlarda yapacağınız işlerden biri kalkıp Bozcaada'ya gelip Akvaryum Otel'e yerleşmek olmalı...

Devamı...