Booking.com

Hemen rezervasyon yap

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Egenin en güzel adasında bir süre yaşamak, tatil yapmak ve çalışmak isterseniz, bizimle iletişime geçmek için lütfen tıklayınız.

ULAŞIM

PDF Yazdır E-posta

Sadece Akvaryum Otel’e özel fiyatlarla, daha uygun koşullarda araba kiralayabilirsiniz. Araba kiralamak için uzun zamandır çalıştığımız National Car Rental firmasından hangi arabayı kiralarsanız kiralayın, Akvaryum Otel misafirleri için %20 indirimli ödeyin...

KENDİ ARACINIZLA VEYA KİRALADIĞINIZ ARABA İLE, ISTANBUL - BOZCAADA  ARASI, KARAYOLU İLE YAKLAŞIK 350 - 400 KM.DİR.

Istanbul'dan yola çıktığınızda sırasıyla, Tekirdağ, Malkara, Keşan’ı geçtikten sonra, Gelibolu'dan Lapseki'ye veya Eceabat'tan Çanakkale'ye Gestaş'ın arabalı feribotlarıyla geçebilirsiniz.Ya da Eceabat'tan 5km sonra ulaşacağınız  Kilitbahir'den kalkan özel arabalı feribotlarla geçebilirsiniz.Bu feribotlar saatsiz çalışıp yaklaşık 10 dakikada Çanakkale'ye varırlar.

Çanakkale'den Bozcaada yükyeri iskelesi yaklaşık 45 km.’dir.

Çanakkale'den İzmir yoluna devam ederken, Troia sapağını geçtikten 5-10km sonra sağda Bozcaada sapağını göreceksiniz. Bu yol sizi önce Geyikli'ye, daha sonra da Yükyeri iskelesine getirecektir.

Yukarıda anlattığımız yol dışında Istanbul'dan, Yenikapı-Bandırma  hızlı feribotlarını kullanarak gelebilirsiniz. Tarife ve diğer bilgiler için tıklayınız...
Bandırma - Çanakkale arası yaklaşık 200km.dir.  Biga, Lapseki, Çanakkale tabelalarını takip ederek, veya Biga, Çan, Ezine yolunu da tercih ederek Geyikli'ye varabilirsiniz.

İZMİR – BOZCAADA ARASI, KARA YOLU İLE YAKLAŞIK 300 KM.’DİR.

İzmir’den yola çıktığınızda sırasıyla  Menemen, Aliağa, Dikili, Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Altınoluk, Ayvacık’tan geçtikten sonra, Ezine’ye gelmeden yolun sol tarafında Bozcaada tabelasını göreceksiniz. Bu yol sizi yükyeri iskelesine ulaştıracaktır.

Araba kiralamak için uzun zamandır çalıştığımız National Car Rental firmasını güvenle önerebiliriz. Üstelik hangi arabayı kiralarsanız kiralayın, Akvaryum Otel misafirleri için %20 indirimli ödeyin...

OTOBÜS İLE,

İstanbul’dan, Bozcaada’ya, Çanakkale Truva, Kamil Koç, Metro ve Ulusoy firmalarıyla ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 7 saat sürüyor. Gece yolculuğunu tercih ederseniz, sabah ilk feribota binebilir, böylece gün kaybetmemiş olursunuz.

Biletinizi alırken mutlaka Bozcaadaya gideceğinizi belirtin, yaz aylarında otobüsler iskeleye kadar getiriyorlar. Kışın ise Ezine’ye gelip buradan 15 dakikada bir kalkan İskele minibüslerine binebilirsiniz. Ezine’den bu yolculuk ise en fazla 20 dakika sürecektir.

İzmir’den Bozcaada’ya, Çanakkale Truva, Kamil Koç, Metro ve Ulusoy firmalarıyla ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 5 saat sürüyor.
Bu yolu kullanırken de mutlaka Bozcaada’ya gideceğinizi belirtin. İzmirden bindiğiniz otobüs iskeleye inmiyor. Hangi firma ile geliyorsanız bu firmanın yetkilileri ile konuşup iskeleye bir servislerinin olup olmadığını mutlaka sorunuz.

UÇAK İLE,

Istanbul’dan Çanakkale’ye Anadolu Jet veya THY ile uçabilirsiniz. Çanakkale’den iskeleye ise otogardan kalkan minibüslerele ulaşabilir ya da araba kiralayabilirsiniz.

Bozcaada’da da araba yada motorsiklet kiralamanız mümkün. Ada içerisinde toplu ulaşım çok kısıtlı olduğundan araba yada motorsiklet kiralamanızı öneririz. 

Bozcaada’ya ve Bozcaada’dan kalkan Gestaş Gemi Seferleri için tıklayınız...

 

Krokinin büyük halini görmek için lütfen tıklayınız.

 

Akvaryum Otel Bozcaada

ŞARABIN VE ÜZÜMÜN ADASI

 

Bozcaada'nın merkezinden, yani limandan 7 km uzaklıkta, adanın güneydoğu ucunda, akvaryum koyunun içinde bulunan Akvaryum Otel, yaz - kış konuklarımızı ağırlayabilmek için, her türlü donanıma sahip olarak, 2010 yazında, yenilenerek hizmete açıldı.

Devamı...

Haluk Şahin...

BOZCAADA
TROYA’NIN ADASI

Çağlar boyunca Bozcaada (Tenedos), Homeros’un tanıklığına dayanılarak,  Troya’nın  karşısındaki  ada olarak tarif edilmiş.  Bu tarif uyarınca gezginler “kayıp” Troya’yı  hep Tenedos’un karşısında aramışlar.  Ve sonunda, bulmuşlar da.  Schlieman’ın “Hisarlık”ta keşfettiği Troya gerçekten adanın karşısına düşüyor.  Biraz da bunu hatırlatmak için,  her yıl düzenlediğimiz Homeros okumasını Troya’yı gören sahilden yapıyoruz...

Devamı...

Rüstem Aslan...

TROYA -TENEDOS
Mitolojinin Adası

 

Uygarlıklar denizi Ege’nin kuzeyindeki, gözlerden uzak, küçük bir ada olan Tenedos’un binlerce yıl önce Troia Savaşı ile başlayan ve Homeros’un ölümsüz destanları İlyada ve Odysseia ile devam eden kültür serüvenindeki yeri büyüktür.

M.Ö. 2. binin sonlarındaki Ege ve Akdeniz coğrafyasına hükmeden Miken, Hattuşa ve Mısır yüksek kültürlerinin, Troia Savaşı’nın hemen öncesi ya da sonrasında büyük bir felaketle sona ermesi;

Devamı...

Ali Saydam...

YORULDUĞUNUZ OLUR MU HİÇ?

 

Fiziki yorgunluğu kastetmiyorum... Sorunların üstünüze üstünüze gelip sizi iyice daralttığı durumlardaki yorgunluk... İşte o zamanlarda yapacağınız işlerden biri kalkıp Bozcaada'ya gelip Akvaryum Otel'e yerleşmek olmalı...

Devamı...